Кафедру фізичного виховання з 7 липня 2015 року очолює кандидат педагогічних наук Галюза Сергій Сергійович. Вперше у історії кафедри був проведений відкритий конкурс на заміщення вакантної посади завідувача кафедри фізичного виховання. По завершенні конкурсу, на засіданні Вченої ради Академії таємним голосуванням, більшістю голосів був обраний новий керманич кафедри. Галюза, маючи досвід професійного гравця футбольних клубів майстрів, досвід дитячого тренера з футболу та науковий ступінь, постійно залучається регіональною асоціацією футболу до проведення курсів навчання для тренерів з футболу та занять з методики викладання футболу для учителів фізкультури. За багаторічний внесок у розвиток студентського спорту неодноразово відзначений почесними грамотами Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, Управління фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації.

???????????????????????????????????? [object object] Кафедра фізичного виховання 3

Кафедра ФВ 2017 рік: Самокиш, Вишньова, Макаров, Шандіцева, Чеховська, Трофіменко, Децик, Галюза.


Галюза, Стеценко [object object] Кафедра фізичного виховання                1

Завкафедри ФВ Сергій Галюза та голова Комітету ФВ та С МОН України Вадим Стеценко, 2019р.

До існування кафедри фізичного виховання у 40-х роках минулого століття проводився курс фізичної підготовки, який входив до складу кафедри військової підготовки. Першим керівником курсу фізичної підготовки був Яків Петрович Панкратов, випускник Одеського технікуму фізичної культури (1933). Учасник Великої Вітчизняної війни, лейтенант, нагороджений орденом «Червона зірка» та медаллю «За оборону Сталінграда».

3_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 3 1

Доклад завідуючого кафедри фізичного виховання Б.Д. Фрактмана

Кафедра фізичного виховання була заснована 5 травня 1948 року.

Першим завідувачем кафедри був Борис Данилович Фрактман. У 1938 році закінчив державний інститут фізичної культури України (м. Харків), в 1943 році Ташкентський медичний інститут ім. Молотова; 1961 –  Харківський державний педагогічний інститут фізичного виховання імені Г.С. Сковороди за спеціальністю: «фізичне виховання, анатомія і фізіологія людини». Офіцер-танкіст, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений медалями «За визволення Праги», «За взяття Берліну», «За участь у Великій Вітчизняній війні».

7_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 7 1

Зліва на право сидять: зав. кафедри Б.Д. Фрактман та викладач кафедри, чемпіон XIX Літніх Олімпійських ігор (Мехіко, 1968), заслужений майстер спорту Є.В. Лапинський

Б.Д.Фрактман підібрав кваліфікованих викладачів, налагодив роботу спортивного активу. Велику увагу кафедра приділяла розвитку масового спорту серед студентської молоді. Успіхи в цьому напрямку відзначились індивідуальними і командними спортивними перемогами на змаганнях різноманітних рангів та закріпили за тодішнім Одеським електротехнічним інститутом інженерів зв’язку (ОЕІІЗ) спортивну славу серед вузів СРСР. Він очолював кафедру до травня 1978 року.

З травня 1978 року кафедру фізичного виховання очолював Едуард Павлович Станкевич, випускник Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського (1964 р.) за спеціальністю: «вчитель фізичного виховання, анатомії та фізіології людини». Е.П. Станкевич є кандидатом у майстри спорту з баскетболу та суддею Національної категорії.

6_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 6 1

Зліва на право стоять:
керівник спортивного клубу
Г.П. Кулебякін та
зав. кафедри Е.П. Станкевич

Під керівництвом Е.П. Станкевича колектив багато уваги приділяв вивченню різних проблем фізичного виховання та розвитку масового спорту. Були впроваджені нові методики та підходи щодо вдосконалення процесу фізичного виховання студентської молоді. Вдосконалювалась методична та науково-методична база кафедри, було опубліковано цілий ряд методичних робіт. У цей період відбулася зміна поколінь в колективі. На кафедру прийшло багато молодих фахівців у сфері фізичного виховання та спорту.

Кафедра фізичного виховання на початку 80-х років минулого століття

4_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 4 1

Зліва на право стоять: викладачі Г.П. Кулебякін, Г.І. Самцов, М.М. Цибульський; декан факультету АЕЗ Л.П. Брітнер; завідувач кафедри фізичного виховання Е.П. Станкевич
Зліва на право сидять: викладачі Ф.І. Савченко, А.М. Баранська, Т.І. Банькова, Т.О. Горпенко, Л.І. Задоріна, Т.А. Вакуленко, Л.П. Вишньова; лаборант О.М. Найфлен

Також продовжувались спортивні традиції кафедри фізичного виховання. У 80-ті р.р. минулого століття Одеський електротехнічний інститут зв’язку імені О.С. Попова був переможцем і призером різних спортивних змагань при Мінзв’язку СРСР та був нагороджений медаллю профспілок СРСР.

З жовтня 2012 року кафедру фізичного виховання очолював кандидат педагогічних наук Іван Іванович Самокиш. І.І. Самокиш захистив докторську дисертацію у 2019 році та очолює наукову роботу на кафедрі, написав монографію, має багато фахових публікацій, розробляє методичні вказівки тощо.

2014-2015 роках виконувала обов’язки завідувачки кафедри Лідія Петрівна Вишньова.

Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова гордиться своїми студентами-спортсменами, які у різні роки були переможцями та призерами чемпіонатів Світу та Європи, першостей СРСР, чемпіонатів України з різних видів спорту.

Серед студентів у нашому вузі навчалися: шестиразова чемпіонка світу і семиразова чемпіонка Європи з вищого пілотажу,заслужений майстер спорту Адабаш Ірина Леонідівна; чемпіон Європи серед молоді та бронзовий призер чемпіонату СРСР по класичній боротьбі, майстер спорту Володимир Фрейц; чемпіон Європи у складі збірної команди України з кікбоксінгу та призер цих змагань в особистому заліку, майстер спорту І. Деменніков; чемпіон 4-ї Спартакіади народів СРСР з легкої атлетики Г. Штейнберг; триразовий чемпіоном України з волейболу, майстер спорту  Ю. Кравець; рекордсмен СРСР, чемпіон України зі стрибків у висоту, майстер спорту Б. Рибак; призери Всесоюзних змагань з фехтування, майстри спорту Е. Бесідкова та Е. Гусельников; майстри спорту з боксу О. Кірдяєві В. Федотов;майстер спорту з вільної боротьби В. Кучерявенко; майстри спорту із самбо В. Зіменко та В. Мотанський; призер чемпіонату СРСР з легкої атлетики, майстер спорту Л. Афанасьєва; чемпіон України та призер чемпіонатів СРСР з велоспорту, майстер спорту Х. Гаспер та багато інших.

Співробітниками кафедри фізичного виховання у різні часи були також відомі спортсмени: чемпіон XIX Літніх Олімпійських ігор (Мехіко, 1968), чемпіон кубка світу (Польща, 1965), дворазовий чемпіон Європи (Туреччина, 1967; Італія, 1971) з класичного волейболу, заслужений майстер спорту Євген Валентинович Лапинський; майстер спорту міжнародного класу з боксу В. Іняткін; майстер спорту з боксу Г. Новосьолов; майстер спорту з легкої атлетики М. Перепилиця-Кондратьєва; майстер спорту з волейболу Т. Вакуленко; майстер спорту з велоспорту Г. Самцов; майстер спорту зі спортивної акробатики А. Остріков; майстер спорту з легкої атлетики Н. Буянова, майстер спорту з самбо М. Пасечник.

Студенти-спортсмени, які прославляють ОНАЗ ім. О.С. Попова в наші часи : 

2_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 2 1Одна з перших футбольних команд нашого вузу наприкінці 40-х та початку 50-х років минулого століття 1_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 1 1

Студентська легкоатлетична команда, яка у 60-х роках минулого століття була неодноразовим переможцем змагань Міністерства зв’язку СРСР 

5_1 [object object] Кафедра фізичного виховання 5 1

Студентська волейбольна команда Одеського електротехнічного інституту зв’язку ім. О.С. Попова була однією з найсильніших студентських команд СРСР на початку 70-х років минулого століття

Вдовиченко Поліна

полина (3) [object object] Кафедра фізичного виховання       3

Кандидат у майстри спорту України з вітрильного спорту. Кандидат у майстри спорту України зі спортивної гімнастики. Чемпіон України серед юнаків та дівчат з вітрильного спорту.

Грушенко Олександр

саша [object object] Кафедра фізичного виховання

Майстер спорту України з карате. Бронзовий призер чемпіонату Європи. Багаторазовий чемпіон України.

Лук’янченко Дар’я

даша (1) [object object] Кафедра фізичного виховання     1

Кандидат у майстри спорту України з карате. Неодноразовий призер міжнародних змагань. Призер чемпіонату України.

 Іманов Ніяз

нияз (3) [object object] Кафедра фізичного виховання     3

Майстер спорту України з вільної боротьби. Зайняв 7 місце на чемпіонаті світу. Неодноразовий призер першості України.

Остапенко Владислав

влад (1) [object object] Кафедра фізичного виховання     1

Майстер спорту України зі спортивної акробатики. Бронзовий призер чемпіонату світу серед молоді. Чемпіон України. Переможець та призер багатьох міжнародних змагань.

Рабинович Ірина

ира (2) [object object] Кафедра фізичного виховання    2

Кандидат у майстри спорту України зі спортивних танців. Бронзовий призер Кубка Мира IDSA за Європейською програмою. Чемпіонка України за Європейською програмою.

 Сафронов Євген

женя (2) [object object] Кафедра фізичного виховання     2

Майстер спорту України з бадмінтону. Срібний призер чемпіонату України. Переможець та призер всеукраїнських турнірів.

 Буштян Микита

никита (4) [object object] Кафедра фізичного виховання       4

Кандидат у майстри спорту України з вітрильного спорту. Чемпіон України серед юнаків. Призер Кубку України серед юнаків.

.