Рекомендації
щодо зовнішнього вигляду студентів
Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова

 

Діловий стиль одягу, прийнятий у відповідності до сучасного ділового етикету, передбачає цілий ряд рекомендацій і обмежень.

Рекомендується:

1. Офіційний стиль костюма для викладачів, тканина якого відповідає сезону. За структурою: перехід від більш щільних тканин у холодну пору року до більш легких – у теплу пору року. За кольором: від темних, синіх, коричневих і сірих тонів в зимово-осінній період до більш світлих у весняно-літній період. За якістю: перевагу надавати натуральним, напівнатуральним або новим високотехнологічним легкодихаючим тканинам.

2. У діловому костюмі чоловіків і жінок піджак та брюки – одного або додаткового кольору (сьогодні припустимі і контрастні кольори). У діловому костюмі для жінок дозволене поєднання класичного або більш вільного крою піджака не тільки зі спідницею, але й з брюками.

3. Сорочка або блуза – білі, світлі або пастельних тонів, можливі дрібні смужки, клітина; блузка – переважно однотонна або в дрібний малюнок, не прозора, без глибокого декольте, написів і блискучих деталей.

4. Сукня або спідниця ділового костюма жінок – помірної довжини (до середини коліна або нижче коліна); строгих, скромних ліній, без глибоких розрізів.

5. У діловому костюмі для чоловіків рекомендується краватка; для жінок – краватка, бант, шийна хустка, шарф та інше. Аксесуари – помірних тонів.

6. Светр, сорочка або блузка з коротким рукавом та інші елементи напівофіційного стилю в повсякденному одязі припустимі в навчальних та деяких інших установах.

7. Взуття та шкарпетки – темніші костюма; за кольором шкарпетки рекомендується підбирати такі, що зливаються зі взуттям або створюють перехід від кольору костюма до кольору взуття. Взуття – без великих блискучих і яскравих деталей, що підкреслює діловий стиль в одязі.

8. Колготки і панчохи в діловому одязі – за кольором також зливаються з взуттям або служать як би продовженням спідниці; тілесний колір – класичний, застосовується до костюма будь-якого забарвлення.

9. Прикраси – не помітні і не великі, відповідні денному діловому одягу.

10. Денний макіяж – стриманий і помірний, що відповідає природному колориту особи.
Не рекомендується:

1. Дотримуватись у робочий (навчальний) час занадто авангардних напрямів у одязі і підкресленої екстравагантності.

2. Носити прозорий, сильно облягаючий і глибоко декольтований одяг.

3. Носити сукні, блузки та сорочки яскравих забарвлень, великих малюнків і написів, що не відповідають загальноприйнятому діловому стилю.

4. Носити шорти, міні-спідниці та сукні з глибокими розрізами.

5. Носити одяг, що відкриває живіт, спину і демонструє нижню білизну.

6. Носити спортивні костюми, кросівки і тапочки (крім занять у спортивному залі).

7. Робити занадто яскравий макіяж.